Warsztat arteterapeutyczny ~ z użyciem farb rytualnych

WARSZTATY

Warsztaty arteterapeutyczne, rękodzielnicze, malarskie są formą terapii, która wykorzystuje twórczość artystyczną jako narzędzie do wyrażania emocji, samopoznania i rozwiązywania problemów psychologicznych. Łączą elementy sztuki, terapii i psychologii, mając na celu poprawę stanu psychicznego i emocjonalnego uczestników.

✨ Cele warsztatów arteterapeutycznych, rękodzielniczych, rzemieślniczych, malarskich:

Wyrażanie emocji i myśli poprzez sztukę. Zrozumienie własnych uczuć i procesów myślowych. Zwiększenie samoświadomości. Rozwijanie umiejętności radzenia sobie z stresem i trudnościami życiowymi. Wspieranie rozwoju osobistego. Radość, zabawa, spełnienie, tworzenie, kreacja.

✨ Dla kogo są warsztaty:

Warsztaty mogą być korzystne dla osób w różnym wieku, zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Często są one używane w terapii osób z problemami emocjonalnymi, takimi jak depresja, lęki, stres pourazowy, zaburzenia jedzenia, uzależnienia, czy traumy.

✨ Jak działają:

Uczestnicy wyrażają siebie na płótnie lub innych nośnikach artystycznych poprzez rysunek, rękodzieło, czy inne formy twórczości. Prowadzę sesje, pomagając kursantom, zrozumieć i interpretować swoje prace. Dzieła sztuki stworzone podczas warsztatów zastosuję do analizy i refleksji nad emocjami oraz myślami zgromadzonych.

✨ Korzyści:

Warsztaty mogą pomóc uczestnikom w radzeniu sobie z trudnościami emocjonalnymi, wyrażeniu tego, czego nie są w stanie wyrazić słowami, i poprawie samopoczucia psychicznego. Pozwalają na rozwijanie kreatywności i wyrażanie siebie w twórczy sposób. Wspierają proces samopoznania i rozwoju osobistego.

✨ Dla kogo są warsztaty:

Warsztaty mogą być korzystne dla osób w różnym wieku, zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Często są one używane w terapii osób z problemami emocjonalnymi, takimi jak depresja, lęki, stres pourazowy, zaburzenia jedzenia, uzależnienia, czy traumy.

O prowadzącym

Angela Landowska

Jestem artystką, której całym światem jest natura. Z wykształcenia i zamiłowania nie tylko jestem arteterapeutką, ale również ekolożką i to właśnie miłość do świata roślin i przyrody pobudza moją wyobraźnię. Merytoryką uzupełniam to co podpowiada mi kreatywność, a wyrażam się za jej pomocą w malarstwie, pisarstwie, poezji, fotografii, tworzeniu artystycznej biżuterii i kompozycjach pigmentów z suszonych kwiatów.
Jako propagatorka sztuki Ziemi, sztuki środowiskowej i ekologicznej ze szczególnym zwróceniem uwagi na przyrodę i jej zachowanie tworzę z nurtami i obszernymi dziedzinami jakimi są environmental art, land art, naturalna sztuka, artywizm, aktywizm, zdrowie, rozwój, świadome zrównoważone wzrastanie i weganizm.
Zajmuję się tematami szeroko pojętej kultury – od sztuki, przez design, muzykę, literaturę, modę, aż po filozofię, psychologię, ziołolecznictwo i zdrowie. ✨
Współpracuję z aktywistami, osobami prywatnymi i firmami, których obszar zainteresowań jest mi bliski. Uwielbiam ruch, taniec, spacerowanie, survival, deskorolkę, melodie, ściankę wspinaczkową, górskie wyprawy i morskie żeglugi – pochodzę z Kaszub więc wszystko co z wodą mnie inspiruje i zachwyca.
https://angelalandowska.com/slowo-pisane/pigmenty-naturalne-i-roslinne-farby-rytualne/
https://angelalandowska.com/pigmenty-roslinne/

unitywaves